BKM Mutfak - Çok Güzel Hareketler Bunlar
BKM Mutfak - Çok Güzel Hareketler Bunlar
Tikla Dinle
Bir Sorun Var
Hoca'nın tweetleri
Yılmaz Erdoğan 1968 yılında Hakkari de doğdu. İlk, orta ve lise yıllarını Ankara'da geçirdi. 1987 yılında tiyatroya amatör oyuncu ve yazar olarak Nöbetçi Tiyatro'da başladı. 1994 yılında Necati Akpınar ile birlikte Beşiktaş Kültür Merkezi'ni kurup BKM oyuncularını bir araya getirdi. 'Kanuni Sultan Süleyman ve Rambo', 'Kadınlık Bizde Kalsın', 'Otogargara', 'Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü', 'Bana Bir Şeyhler Oluyor', 'Haybeden Gerçeküstü Aşk' gibi Türkiye çapında büyük ses getirmiş tiyatro eserlerini yazdı ve sahneye koydu. Bu oyunlar Türkiye ve Avrupa sahnelerinde sayısız kere oynandı. "Cebimde Kelimeler" adında tek kişilik bir gösteri yaptı. Başta 'Bir Demet Tiyatro' olmak üzere, birçok televizyon yapımının da senaryosunu yazdı. 'Hüzünbaz Sevişmeler'le yazdığı öyküsünü, 'Kayıp Kentin Yakışıklısı', 'Anladım', 'Sahiler Düş, Düşler Sahi'yle şiirlerini, 'Kadınlık Bizde Kalsın' la oyununu, 'Haybeden Gerçeküstü Konuşmalar'la diyaloglarını ve 'Hijyenik Aşklar'la denemelerini kitaplaştırdı.

Yazdığı, yönettiği ve başrolünü oynadığı "Vizontele", "Vizontele Tuuba", "Organize İşler" ve "Neşeli Hayat" filmleri ile Türkiye'de sinemaya en çok seyirci çeken yönetmen oldu.

Halen, 2004'te kurduğu ve eğitmenliğini yaptığı BKM Mutfak'ta çıraklarını eğitmeye ve yeni çıraklar yetiştirmeye devam ediyor.
FlickrYoutubeTwitterFacebookFriendfeed
Çok Güzel Hareketler Bunlar ile ilgili tüm gelişmeleri bulabileceğiniz sosyal ağlar....
Copyright © 2009 BKM Mutfak. Tüm hakları saklıdır.
ızinsiz kullanılamaz.
Adres: Hasfırın Cad. Kazan Sokak No: 13
Tel: 0 212 259 09 14
Voden Digital Agency